Jak probíhá mé svatební focení

Milé nevěsty a páni ženichové,

často se mě ptáte jak probíhá svatební den z mého pohledu, nebo lépe řečeno jak probíhá mé svatební focení. Proto tady napíšu pár řádků o ideálním celodenním focení svateb.

Ne vždy znám místo svatby osobně, spíše to v reálu ani nejde. Těch míst je tolik, že to není ani možné. Proto využívám google a internet abych zjistil alespoň přibližně jaké budou možnosti.

Na místo se snažím přijíždět o něco dříve abych se seznámil s prostředím, porozhlédl se a v klidu se nachystal a dal si kávičku (děkuji).

No a když je odstartováno, tak se jde fotit přípravy nevěsty. Snažím se moc nevměšovat, mám rád vše přirozené. Vždy říkám “jako bych tu nebyl” . Občas to samozřejmě poruším, když nestihnu zaznamenat nějakou pěknou chvilku a rád bych ji zachytil. Poté se fotí příprava ženicha, to je vždy rychlovka. Stačí když například svědek nebo kamarád pomůže s motýlkem, kravatou, nějaké poblahopřání, objetí atd.

Na svatebním obřadu se snažím nestát na jednom místě, chci záběry ze všech možných míst. Jedna paní matrikářka říkala “tak akčního fotografa jsme tady ještě neměli” .Naštěstí to šampaňské jsem nerozlil a fakt už si dávám pozor. 🙂  A hlavně bych novomanžele rád poprosil a nespěchání s nasazováním prstýnků a prvním polibkem. Někdy to je fakt rychlost a já nestihnu více snímků.

Po obřadu je příprava na svatební oběd. To fotím kde co, hledám objekty k focení. Pořád se někde potuluji a cvakám. Už se mě jednou i ptali proč jsem takový zamyšlený. To já jen hledám a přemýšlím  co fotit. Nebojte, občas je se mnou i prdel 🙂

Svatební oběd novomanželů fotím jen ze začátku, asi nikdo nemá rád když ho někdo fotí u jídla. Poté se řídím svatebním harmonogramem a vždy jsem rád když mě svědek nebo kdokoli upozorní, že nadchází například krájení dortu.

Svatební prstýnky fotím jak kdy. Někdy je čas před přípravami, někdy si je vypůjčím během dne.

Tzv. portrétní focení novomanželů si vždy domlouvám k večeru, kdy je světlo teplejší a nevrhá ostré stíny. Nejlépe ovšem na západ slunce. Myslím, že i pro čerstvé novomanžele je krásný zážitek vidět spolu první manželský západ slunce a trošku si odpočinout od všech těch lidí a věnovat se i sobě.  Prostě se spolu projdeme, občas se k sobě přitulíte, políbíte, obejmete. Vše záleží na vaši náladě a chuti a vše je na naší domluvě.

Snad jsem zde napsal vše a pokud jsem na něco zapomněl, tak mi prosím napište do komentářů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

Fotograf Libor Vrška na Firmy.cz